• Informacje o programie

• Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych. Jest on inicjatywą edukacyjną Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Wsparcie finansowe jest przeznaczone na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, oraz umiejętności w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Program jest finansowany ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zbójnej otrzymała w ramach

programu  wsparcie finansowe na całość zadania

w kwocie 60.000,00 zł.

Szkoła zakupiła w ramach programu:
          - wyposażenie podstawowe: drukarka 3d z akcesoriami, filament do drukarki 3d, laptop, oświetlenie do
            realizacji nagrań,
          mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal, aparat fotograficzny z akcesoriami,
            mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, statyw z akcesoriami, mikroport z akcesoriami

- wyposażenie dodatkowe: nagłośnienie, zestawy konstrukcyjne z różnych dziedzin z akcesoriami (klocki
             Korbo),
          klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami (klocki Lego), roboty edukacyjne (Dash,
             Q-scot, Cue)
          wraz z akcesoriami,
          teleskop z akcesoriami, maszyna do szycia z akcesoriami.

Pozyskany dzięki programowi sprzęt wykorzystywany będzie do rozwijania zainteresowań i umiejętności uczniów w ramach lekcji informatyki, muzyki, edukacji wczesnoszkolnej, fizyki, geografii, przyrody, techniki, zajęć dodatkowych oraz zajęć świetlicowych. Sprzęt nagłaśniający oraz aparat fotograficzny wykorzystywany będzie podczas wszystkich uroczystości i akademii szkolnych oraz apeli.

• Szkoła Podstawowa im.Marii Konopnickiej w Zbójnej
      • ul. Łomżyńska 35, 18-416 Zbójna Poland