15 października 2018 r. o godz. 1300 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Myślą przewodnią uroczystości był cytat Janusz Korczaka "Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć". Obchody święta edukacji uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Starosta Łomżyński - Pani Elżbieta Parzych, Wójt Gminy Zbójna - Pan Zenon Białobrzeski, Proboszcz Parafii Zbójna - ks. kanonik Henryk Osowiecki, Proboszcz Parafii Dobry Las - ks. Krzysztof Górski, Przewodnicząca Rady Rodziców przy SP w Zbójnej - Pani Renata Bajno oraz Przewodnicząca Rady Rodziców przy Gimnazjum w Zbójnej - Pani Dorota Kaczyńska oraz Rodzice. Uroczystość zakończono podziękowaniem dla wszystkich pracowników szkoły oraz wręczeniem kwiatów.
Aktualności
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Warsztaty regionalne z gwary kurpiowskiej
9 października 2018 roku uczniowie klasy II i III uczestniczyli w zajęciach z edukacji regionalnej - wzięli udział w warsztatach z gwary kurpiowskiej, które poprowadziła p. Teresa Pardo– pracownik Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali o pochodzeniu i historii Puszczy Kurpiowskiej, ludności kurpiowskiej, mowie i gwarze a także poznali elementy kurpiowskich strojów ludowych.
Zajęcia składały się z części teoretyczno – poznawczej oraz części praktycznej, na której uczniowie mieli możliwość wypróbowania swoich sił w śpiewaniu pieśni kurpiowskich.
Najwięcej radości było podczas powtarzania słów i zwrotów z gwary kurpiowskiej, które okazały się nie lada wyzwaniem!
Opracowała Edyta Krzynówek
Wycieczka do Warszawy
21 września 2018 r. uczniowie z klasy II, VA i VB wraz z opiekunami udali się na całodniową wycieczkę do Warszawy.
Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz inspirowanie dialogu społecznego na temat nauki. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie stadionu Miejskiego Legii w Warszawie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – jest to stadion piłkarski znajdujący się na warszawskim Powiślu.
Podczas zwiedzania mieliśmy okazję przespacerować się Trasą Białą. Przewodnik uchylił rąbka tajemnicy o zakamarkach stadionu, opowiedział zakulisowe anegdoty, zaprowadził w miejsca, gdzie pracują dziennikarze, do szatni sportowców oraz na słynną "Żyletę", czyli trybunę północną stadionu. Mieliśmy okazję usiąść na ławkach rezerwowych i poczuć emocje, które towarzyszą piłkarzom wychodzącym na murawę z tzw. strefy ustawiania. To właśnie stamtąd, z umieszczonej tam "Galerii Mistrzów" spoglądają największe legendy warszawskiego klubu.
Wycieczka do stolicy bardzo się udała. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc, zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć i bardzo dużo się nauczyliśmy.
Opracowanie
Edyta Krzynówek
Pokaz tresury i pracy psów służbowych wyszkolonych do wyszukiwania narkotyków oraz obrony
28 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły i gimnazjum obejrzeli pokaz tresury i pracy psów służbowych wyszkolonych do wyszukiwania narkotyków oraz obrony, pełniących służbę w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze. Uczniowie mieli też okazję zobaczyć samochód służbowy do konwojowania osób pozbawionych wolności oraz inny sprzęt służbowy.
Archiwum Aktualności